Мелітопольське управління фіскальної служби у Запорізькій області інформує
Місцеві бюджети отримали плати за землю на 532тис. грн. більше ніж торік
Мелітопольські та веселівські землекористувачі за 5 місяців 2019 року спрямували до місцевих бюджетів 33 млн.86 тис. грн. плати за землю. Як повідомив начальник Мелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Валерій Літинський цьогорічні відрахування на 532 тис. грн. перевищили сплату за аналогічний період минулого року.
За січень - травень п.р. до місцевих скарбниць м. Мелітополя та Мелітопольського району надійшло 29 млн. 797 тис. грн. плати за землю, веселівськи платники спрямували до казни громад 3 млн. 289 тис. гривень.
Валерій Літинський зауважив, що більшу частину доходів сформували платежі, сплачені юридичними особами – 25 млн. 689 тис. грн. або 77,6 відс., від фізичних осіб надійшло, відповідно, 7 млн. 397 тис. грн. або 22,4 відсотки.
Суб’єкти малого підприємництва поповнили місцеві бюджети майже на 61 мільйон
Начальник Мелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Валерій Літинський повідомив, що за п'ять місяців 2019 року мелітопольські та веселівські платники сплатили до місцевих бюджетів 60 млн. 898 тис. грн. єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження податку збільшились на 6 млн. 446 тис. гривень.
З початку року цей податок займає друге місце за доходами бюджетів громад. Лише у травні суб'єкти малого підприємництва спрямували до місцевих скарбниць майже 12,5 мільйонів єдиного податку, що на 1,7мільйонів більше, ніж у травні 2018 року.
З початку року платники м. Мелітополя та Мелітопольського району відрахували до місцевих скарбниць 54 млн. 199 тис. грн. єдиного податку, Веселівського району – 6 млн. 699 тис. гривень.
Валерій Літинський зазначив, що за січень – травень ц.р. фізичні особи - підприємці сплатили 43 млн. 144 тис. грн., агровиробники – 9 млн. 596 тис. грн., юридичні особи – 8млн.158 тис. грн. єдиного податку.
Понад три чверті митних надходжень на Запоріжжі забезпечили промислові підприємства
Запорізькі підприємства за п'ять місяців 2019 року спрямували до бюджету 3,3 мільярда гривень митних платежів, що на 60,5 мільйона більше, ніж було сплачено за аналогічний період 2018 року. Про це повідомив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев.
Лише у травні платежі з експортно-імпортних операцій в регіоні перевищили 629 мільйонів.
Майже 76 відсотків надходжень з початку року забезпечили промислові підприємства за ввезену на митну територію продукцію для використання в виробничих процесах, 24 відсотки доходів бюджету сформували суб'єкти невиробничих галузей Запорізької області.
Зокрема, від митного оформлення машин, устаткування та транспорту надійшло 35 відсотків від загальної суми митних платежів, паливно-енергетичних товарів – 31 відсоток, металів та виробів із них – 12 відсотків, продтоварів та продукції сільського господарства – 9 відсотків, мінеральних продуктів та виробів хімічної промисловості – по 6 відсотків відповідно.
Затверджено Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового
Система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового вводиться в дію з 01.07.2019 р. (Закон України від 23.11.2018 № 2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів»).
Постановою КМ України від 24.04.2019 № 408 "Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового" затверджено Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Порядок визначає механізм відкриття та закриття рахунків платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, механізм роботи зазначеної системи, а також проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.
Платники акцизного податку зобов’язані з 01.05.2019 р. до 01.06.2019 р. зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового всі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники будуть станом на 01.07.2019 р.
Суб’єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників акцизного податку з 1 липня 2019 р., зобов’язані до 1 липня 2019 р. зареєструватися як платники акцизного податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники акцизного податку будуть станом на 1 липня 2019 року.
Постановою установлено, що:
- рахунки платників акцизного податку, зареєстрованих у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, відкриваються у Державній казначейській службі;
- у товаросупровідних документах на пальне обсяги пального відображаються виробниками пального в кілограмах і літрах, приведених до температури 15°C;
- у товаросупровідних документах на спирт етиловий обсяги спирту етилового відображаються виробниками спирту етилового в декалітрах і в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20°C;
- товаросупровідні документи, зазначені в абзацах третьому і четвертому цього пункту, подаються суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності під час митного оформлення пального або спирту етилового до контролюючих органів.
Постанова набирає чинності з дня опублікування, крім п. 4 цієї постанови та пунктів 19 - 44 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого цією постановою, які набирають чинності з 01.07.2019 р.
Постанову № 408 розміщено на Урядовому порталі єдиного веб-порталу органів виконавчої влади України за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/deyaki-pitannya-elektronnogo-administruvannya-realizaciyi-palnogo-ta-spirtu-etilovogo