Мелітопольське управління фіскальної служби у Запорізькій області інформує
Митні платежі у Запорізькому регіоні перевищили два мільярди
За три місяці 2019 року запорізькі підприємства перерахували 2 мільярди 54,7 мільйона гривень митних платежів. Як повідомив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, це на 107 мільйонів або на 5,5 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Лише у березні до державного бюджету надійшло 547 мільйонів, при цьому середньоденні надходження склали 27,3 мільйона.
З початку року найбільші платежі сформувала сплата податку на додану вартість, акцизного податку та ввізного мита. При цьому основну суму податків і зборів становили митні платежі, що сплачувались при ввезенні товарів на митну територію України промисловими підприємствами для використання в виробничих процесах – 73,8 відсотка. Від суб'єктів невиробничих галузей надійшло 26,2 відсотка.
Зокрема, від митного оформлення машин, устаткування та транспорту забезпечено 36 відсотків від загальної суми митних платежів, паливно-енергетичних товарів – 29 відсотків, металів та виробів з них – 12 відсотків, продовольчої та сільськогосподарської продукції – 9 відсотків, мінеральних продуктів – 6 відсотків, продукції хімічної промисловості – 5 відсотків.
Як новоствореному платнику єдиного податку 3-ї групи зареєструватись платником ПДВ?
Ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3% (у разі сплати ПДВ), може бути обрана:
- суб’єктом господарювання, який зареєстрований платником ПДВ відповідно до розд. V Податкового кодексу, у разі переходу ним на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу;
- платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5%, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації такого платника платником ПДВ;
- суб’єктом господарювання, який не зареєстрований платником ПДВ, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації платником ПДВ відповідно до розд. V ПКУ і подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником ПДВ.
Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
У разі зміни ставки єдиного податку реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ.
Таким чином, новостворена юридична особа може обрати ставку єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ (третя група – 3%), лише після здійснення реєстрації платником податку на додану вартість.
Тобто новостворена юридична особа може зареєструватися з дня державної реєстрації як платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 % та не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного кварталу подати заяву про перехід на сплату єдиного податку за ставкою 3 % (для третьої групи) та подати заяву на реєстрацію платником податку на додану вартість.
Зазначена норма передбачена абз. другим п. 183.4 ст. 183; п.п. 4 п. 293.8 ст. 293, абз. другим п.п. 298.1.2 ст. 298 Податкового кодексу України.
Підприємство безоплатно передає працівнику товари.
Особливості оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором
Об'єктом оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.
Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою: К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.
Крім того, дохід, отриманий платником у вигляді додаткового блага, є об'єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи відповідні ставки податку і збору.
Отже, у разі якщо підприємством безоплатно передаються працівнику товари, то їх вартість включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах за ставками 18% та 1,5%.
При цьому для військового збору не передбачено застосування коефіцієнта, визначеного п. 164.5 ст. 164 Кодексу.
Зазначена норма передбачена пп. 163.1.1 ст. 163, пп. 164.2.17 "е", п. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.1 ст. 168, пп. 1.2 п. 16 1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України.
Податкова накладна, не зареєстрована в ЄРПН, відображається у податкових зобов’язаннях продавця
Відсутність факту реєстрації платником ПДВ – продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
Тобто, відсутність факту реєстрації в ЄРПН податкової накладної або порушення строків такої реєстрації не є підставою для невідображення платником податку – продавцем товарів/послуг суми ПДВ за такими податковими накладними в податкових зобов’язаннях відповідного звітного періоду.
Зазначена норма передбачена п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.
Нарахування єдиного внеску на суми матеріальної допомоги.
Що необхідно враховувати?
Платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.
Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Водночас, згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону № 2464 перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Так, постановою КМУ від 22.12.2010 №1170 затверджено «Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок».
Згідно п. 14 розділу I Переліку №2464 не є базою для нарахування єдиного внеску матеріальна допомога разового характеру, що надається окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання.
Отже, сума матеріальної допомоги разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, не є базою нарахування єдиного внеску.
Зазначена норма передбачена п. 1 частини першої ст. 4, п. 1 частини першої ст. 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
У першому кварталі місцеві бюджети Веселівського району поповнились більше ніж на 16 мільйонів
За січень-березень 2019 року до місцевих бюджетів Веселівського району надійшло 16 мільйонів 479 тисяч гривень податків і зборів.
Більше 56 відсотків надходжень до бюджетів громад забезпечено від сплати податку на доходи фізичних осіб, якого за три місяці поточного року відраховано 9 мільйонів 333 тисячі гривень.
Представники малого і середнього підприємництва сплатили 4 мільйони 312 тисяч єдиного податку. Із загальної суми сплаченого в цьому році єдиного податку 2 мільйони 805 тисяч перерахували агровиробники, які використовують спрощену систему оподаткування, 1 мільйон 361 тисячу – підприємці-фізичні особи та 146 тисяч – суб'єкти господарювання-юридичні особи.
З початку року надійшло 2 мільйони 77 тисяч гривень плати за землю, зокрема, землекористувачі - юридичні особи забезпечили майже 2 мільйони гривень, фізичні особи – понад 193 тисячі.
Крім того, місцеві скарбниці отримали майже 233 тисячі гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та більше 231 тисячі податку від реалізації підакцизних товарів.