Мелітопольське управління фіскальної служби у Запорізькій області інформує
За два місяці 1776 запоріжців започаткували власну справу
Упродовж січня-лютого 2019 року фахівці фіскальної служби Запорізької області зареєстрували 1776 суб'єктів господарювання. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість громадян, які започаткували власну справу, зросла на 273 особи.
Як свідчать статистичні дані, з початку року більш активно реєстрували бізнес підприємці-фізичні особи – 1375. Кількість новостворених СГД-юридичних осіб склала 401. Лише у лютому 750 фізичних осіб-підприємців та 214 суб'єктів господарювання-юридичних осіб стали частиною запорізької бізнес-спільноти, що разом на 162 суб'єкти перевищує кількість нових платників у лютому 2018 року.
Таким чином станом на 1 березня 2019 року на обліку у фіскальній службі області перебувають 68024 підприємця-фізичні особи та 42842 СГД-юрособи. Зокрема, у регіоні здійснюють діяльність 9840 платників ПДВ, це на 27 суб'єктів більше, ніж на аналогічну дату минулого року.
Нагадаємо, за два місяці 2019 року внесок запорізьких платників до бюджетів усіх рівнів склав більш ніж 2,8 мільярда гривень.
На Запоріжжі комунальні підприємства сплатили до бюджетів 37,5 мільйона гривень
З початку року надходження податку на прибуток комунальних підприємств до місцевих бюджетів Запорізької області склали 37,5 мільйона гривень. Порівняно з минулим роком сплачена сума зросла на 22 мільйона або на 143 відсотки. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько.
Зокрема, від організацій та установ комунальної форми власності, які зареєстровані у м. Запоріжжя , надійшло 7,6 мільйона, суб'єкти господарювання м. Бердянськ, Бердянського і Приморського районів спрямували до скарбниць 1,2 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 926 тисяч, Вільнянського, Запорізького і Новомиколаївського районів – 524 тисячі, Якимівського та Приазовського районів – 342 тисячі.
Нагадаємо, відповідно до Бюджетного кодексу України податок на прибуток комунальних підприємств повністю надходить до місцевих бюджетів. Базова ставка податку складає 18 відсотків.
З депозитних процентів запорізьких вкладників бюджет отримав майже 9 мільйонів
Надходження податку на доходи фізичних осіб у вигляді процентів за два місяці 2019 року склали 8,9 мільйона гривень. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, лише у лютому фінансові установи регіону перерахували до бюджету майже 4,5 мільйона, що на 2 відсотки більше, ніж у лютому попереднього року.
З початку року лідерами зі сплати податку є банки, кредитні спілки та інші фінансові організації обласного центру, які спрямували до скарбниці 6,2 мільйона гривень. Від платників м. Бердянськ, Бердянського і Приморського районів надійшло 733 тисячі, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 703 тисячі, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 338 тисяч, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 282 тисячі, Вільнянського, Запорізького, Новомиколаївського районів – 195 тисяч.
Нагадаємо, ставка податку на доходи фізичних осіб з процентів від депозитних банківських рахунків, вкладів у кредитних спілках тощо складає 18 відсотків. Відповідно до ст. 170.4. Податкового кодексу України інформація про суми банківського рахунку або ощадного сертифіката чи вкладу члена кредитної спілки, нараховані проценти, а також відомості про вкладників залишаються конфіденційними.
Запорізькі підприємства перерахували понад півтора мільярда гривень митних платежів
У січні-лютому 2019 року до державного бюджету спрямовано 1 мільярд 507,7 мільйона гривень митних платежів. Про це повідомив начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, який відзначив, що порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 185,2 мільйона або на 14 відсотків.
За лютий поточного року запорізькі суб'єкти господарювання перерахували до бюджету 746,4 мільйона. Щоденно державна казна отримувала від представників зовнішньо-економічної діяльності, у середньому, 37,3 мільйона гривень митних платежів.
Традиційно, найбільші надходження сформували промислові підприємства Запорізького регіону. 40 відсотків від загальної суми надійшло від митного оформлення імпортованих машин, устаткування та транспорту, 29 відсотків – від паливно-енергетичних товарів, 11 відсотків – від металів та виробів із них, 7 відсотків – від продовольчих та сільськогосподарських товарів, 6 відсотків – від мінеральних продуктів, 4 відсотки – від продукції хімічної промисловості.
Надходження ПДВ від платників Запорізької області зросли на 25 мільйонів
Запорізькі платники податку на додану вартість за перші два місяці року перерахували до державного бюджету 548,4 мільйона гривень (без показників великих підприємств, які перебувають на обліку в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, сплата ПДВ порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла на 25 мільйонів. У лютому до держбюджету надійшло 225,5 мільйона, що на 28,8 мільйона або на 14,6 відсотка більше, ніж торік.
За два місяці більшу половину загальних надходжень забезпечили суб'єкти господарювання м. Запоріжжя, які сплатили майже 316 мільйонів. Мелітопольські і веселівські платники спрямували до держскарбниці 43,3 мільйона, бердянські і приморські – 41,3 мільйона. Підприємства і підприємці Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського районів поповнили бюджет на 38,7 мільйона, Василівського та Михайлівського районів – на 23,4 мільйона, м. Токмак, Токмацького та Чернігівського районів – 20,7 мільйона.
У структурі доходів державного бюджету за січень-лютий сплата податку на додану вартість знаходилась на першому місці та склала 40 відсотків.
Усього у Запорізькій області зареєстровано 9840 платників ПДВ.
Запорізькі митники порушили 33 справи за недотримання митних правил
Співробітники Запорізької митниці ДФС у цьому році в ході проведення аналітично-пошукових заходів виявили 33 випадки недотримання митного законодавства. Стосовно громадян та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності заведені справи на суму 13,9 мільйона гривень, що майже вдвічі більше, ніж у січні-лютому 2018 року.
За два місяці 2019 року фахівці митниці розглянули 21 матеріал про порушення митних правил, у результаті щодо правопорушників застосовані штрафні санкції на суму понад два мільйони гривень.
За цей час судові органи винесли рішення у 13 справах, відповідно до яких конфісковано предметів правопорушень загальною вартістю 1,2 мільйона та накладені штрафи на суму 5 мільйонів 858 тисяч гривень.