Мелітопольське управління фіскальної служби у Запорізькій області інформує
Зміни з 01.01.2019 року
Як оподатковуються податком на нерухомість будівлі та споруди сільськогосподарських товаровиробників?
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 23.11.2018 №2628-VIII внесені зміни, зокрема, щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сільськогосподарських товаровиробників.
Так, з 1 січня 2019 року не є об'єктом оподаткування податком на нерухомість будівлі та споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб) при дотриманні наступних умов:
- такі будівлі та споруди віднесені до класу "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000,
- такі будівлі та споруди не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Оскільки зміни до Кодексу в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, набирають чинності з 01.01.2019, така норма буде враховуватись при обчисленні податку за базовий податковий (звітний) 2019 рік та наступні звітні періоди починаючи з 1 січня 2020 року.
Зазначена норма передбачена пп. 266.2.2 ж) ст. 266 Податкового кодексу (зі змінами, внесеними Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII).
Запорізькі підприємства сплатили 1,7 мільйона гривень екологічного податку
Січневі надходження екологічного податку на Запоріжжі склали один мільйон 720 тисяч гривень (без врахування сум, сплачених підприємствами, що знаходяться на обліку в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько. Порівняно з аналогічним періодом минулого року рівень сплати податку зріс на 125 тисяч або майже на 8 відсотків.
Близько мільйона гривень із загальної суми забезпечили підприємства м. Запоріжжя, суб'єкти господарювання м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів перерахували 187 тисяч, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 168 тисяч.
Усього в регіоні "екоподаток" сплачують 2613 підприємств, які за результатами своєї діяльності забруднюють атмосферне повітря, здійснюють викиди у водні об'єкти, а також утворюють та розміщують радіоактивні відходи.
Нагадаємо, у 2019 році ставку екологічного податку за викиди двоокису вуглецю підвищено до 10 гривень за 1 тонну.
У запорізькому аеропорту черговий випадок порушення правил переміщення валюти
У міжнародному аеропорту м. Запоріжжя під час митного оформлення один з пасажирів рейсу з Туреччини обрав смугу руху "Червоний коридор" та письмово задекларував, що перевозить двадцять п'ять тисяч доларів США.
Однак після проведення митного огляду та перерахунку валюти у нього було виявлено тридцять дві тисячі доларів США. Таким чином громадянин України порушив вимоги постанови Національного Банку України "Про затвердження Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей" та не заявив за встановленою формою точні і достовірні відомості про товари, предмети, які підлягають обов'язковому декларуванню при переміщенні через митний кордон України.
За даним фактом складено протокол, валютні цінності тимчасово вилучені.
Задекларована за встановленою формою сума у двадцять п'ять тисяч доларів США повернута громадянину.
Зазначимо, фізичні особи можуть ввозити в Україну валюту і банківські метали в сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 10000 євро за умови її письмового декларування митному органу в повному обсягу.